Goto main content

Stop wapenleveringen aan Israël

Mijnen en andere wapens Noodhulp
Palestina

Handicap International roept samen met de Ceasefire Now coalitie op tot een stopzetting van alle wapenleveringen aan Israël en tot een onmiddellijk staakt-het-vuren in Gaza.

© HI

De escalatie van het geweld in Gaza heeft een catastrofaal niveau bereikt. Door de aanhoudende Israëlische bombardementen heeft de bevolking geen toegang meer tot essentiële noden zoals onderdak, voedsel en medische hulp. Ongeveer 62% van alle huizen in Gaza en 84% van alle gezondheidscentra zoals ziekenhuizen is beschadigd of vernield. De verwoesting is zo groot dat het gebied vrijwel onbewoonbaar is geworden.

Als reactie op de humanitaire ramp in Gaza organiseert de Ceasefire Now coalitie, in samenwerking met een aantal ngo's waaronder Handicap International, een wereldwijde actiedag op 2 mei.

Deze actiedag is in de eerste plaats gericht tot de landen die tot de belangrijkste wapenleveranciers van Israël behoren. De Verenigde Staten, Canada, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Denemarken, Frankrijk, Italië, Nederland, Spanje en Australië zijn allen grote wapenexporteurs naar Israël, vooral de Verenigde Staten en Duitsland.

"Zonder stopzetting van de wapentransfers zullen de bombardementen op bevolkte gebieden nooit stoppen. De escalatie van het geweld in Gaza wordt gevoed door leveringen van wapens en kan een vorm van medeplichtigheid zijn aan schendingen van het internationaal recht. Deze wereldwijde actiedag op 2 mei is een cruciale stap op weg naar het beëindigen van de verwoestende humanitaire crisis in Gaza" -  Florence Daunis, Directeur operaties bij Handicap International

Gepubliceerd op: 2 mei 2024

Meer over dit onderwerp

Wereldwijde besparingen laten heel wat mensen in de kou staan
© T. Nicholson / HI
Gezondheid Integratie Mensenrechten Mijnen en andere wapens Preventie Revalidatie

Wereldwijde besparingen laten heel wat mensen in de kou staan

Meer en meer landen besparen op ontwikkelingssamenwerking en humanitaire hulp, met directe gevolgen voor de projecten van Handicap International.

Betere voorbereiding op klimaatrampen om slachtoffers te voorkomen
© A. Perrin / HI
Noodhulp Preventie

Betere voorbereiding op klimaatrampen om slachtoffers te voorkomen

Handicap International bereidt gemeenschappen in het noorden van Madagaskar voor op tropische stormen en cyclonen.

Goma: de rust keert terug, de nood blijft groot
© S. Arrivé / HI
Gezondheid Noodhulp Revalidatie

Goma: de rust keert terug, de nood blijft groot

De gevechten zijn gaan liggen in het Oost-Congolese Goma. Het teken voor Handicap International om haar activiteiten te hervatten.