Goto main content

Handicap International evalueert behoeften in Indonesië na aardbeving

Noodhulp

Een aardbeving van 6,5 op de schaal van Richter trof op 8 december de provincie Aceh in Indonesië. Handicap International, die ter plaatse projecten heeft, evalueert de noden van de getroffen bevolking om een mogelijke interventie te kunnen plannen. 

ingestort gebouw en veel puin rondom

Een aardbeving van 6,5 op de schaal van Richter trof op 8 december de provincie Aceh in Indonesië. Handicap International, die ter plaatse projecten heeft, evalueert de noden van de getroffen bevolking om een mogelijke interventie te kunnen plannen. 

De aardbeving, die in de districten Bireuen en Pidie Jaya heeft toegeslagen, heeft geleid tot minstens 97 doden en meer dan 600 gewonden. Deze cijfers zullen wellicht nog oplopen, omdat de kans groot is dat mensen vastzitten onder het puin. Er zijn ook minstens 200 huizen, moskeeën en winkeltjes vernietigd. [1] De provincie Aceh heeft op de dag van de aardbeving de noodtoestand verklaard.

Handicap International heeft vandaag, op 8 december, een team met o.a. een kinesitherapeut en een urgentiespecialist uitgestuurd naar Pidie om een eerste evaluatie te maken van de behoeften van de slachtoffers. Ons plaatselijke kantoor in Yogya beschikt over een stock aan loophulpmiddelen, zoals krukken en wandelrekjes, die indien nodig tegen het einde van de week worden verstuurd naar de getroffen zones. We wachten op de resultaten van de evaluatie om de ernst van de urgentie in te schatten en eventueel over te gaan naar een noodhulpactie.

Naar aanleiding van de tsunami op 26 december 2004 heeft Handicap International een noodhulpactie geleid in Indonesië (alsook in Sri Lanka en India), waarbij onze teams kinesitherapie gaven aan meer dan 3.600 slachtoffers. Ook vandaag is Handicap International actief in het land, meer bepaald in de provincies Jogjakarta en Nusa Tengara Timur. Onze organisatie verdedigt er de rechten van personen met een handicap, versterkt hun deelname aan het gemeenschapsleven en bereidt hen voor op eventuele natuurrampen. 

[1] http://reliefweb.int/report/indonesia/form-2-situation-update-no-1-aceh-pidie-jaya-earthquake-thursday-8-december-2016

 

Meer over dit onderwerp

'De geur van lichamen onder het puin hing overal'
© HI / 2025
Noodhulp

'De geur van lichamen onder het puin hing overal'

Drie weken na de zware aardbeving in Myanmar blijft het dodental stijgen. Handicap International biedt hulp aan de getroffen bevolking. 

Zware aardbeving in Myanmar: Handicap International evalueert de situatie
© Sai Aung MAIN / AFP
Noodhulp

Zware aardbeving in Myanmar: Handicap International evalueert de situatie

Op 28 maart werd Myanmar getroffen door een aardbeving met een kracht van 7,7 op de schaal van Richter, zo meldt het Amerikaanse Geologisch Instituut. Handicap International, actief in het land, onderzoekt de omvang van de schade en bereidt zich voor op een mogelijke noodhulpactie.

Irak, een land bezaaid met bommen uit het verleden
© N. Mandalawi / HI
Mijnen en andere wapens Noodhulp

Irak, een land bezaaid met bommen uit het verleden

Roger Eid, het hoofd ontmijningsoperaties van Handicap International Irak, vertelt over de dreiging die ontplofbare oorlogsresten vormen voor de bevolking in een land dat bezaaid is met deze dodelijke overblijfselen van conflicten uit het verleden.