Goto main content

Hulp voor Venezolaanse vluchtelingen in Colombia

Noodhulp
Colombia

Door toedoen van de crisis die hun land al enkele maanden in de greep houdt, hebben meer dan 1 miljoen Venezolanen de grens met Colombia overgestoken. Handicap International verleent noodhulp aan deze kwetsbare vluchtelingen.

Een groep kinderen. Een jongen speelt een spel waarbij hij een lepel in zijn mond houdt, op de lepel ligt een bal die er niet af mag vallen.

Door toedoen van de crisis die hun land al enkele maanden in de greep houdt, hebben meer dan 1 miljoen Venezolanen de grens met Colombia overgestoken. Handicap International verleent noodhulp aan deze kwetsbare vluchtelingen.

In 2013 sloeg in Venezuela een zware economische, politieke en sociale crisis toe. Voor burgers is de toegang tot voedsel en gezondheidszorg flink geslonken, de nood aan humanitaire hulp is aanzienlijk. Meer dan 3,4 miljoen Venezolanen hebben het land ontvlucht, waarvan 2,7 miljoen naar andere Zuid-Amerikaanse landen en de Caraïben. Meer dan één miljoen mensen bevinden zich in Colombia.

In november 2018 startte Handicap International (HI), samen met de ngo Danish Refugee Council (DRC), met de evaluatie van benodigdheden voor de vluchtelingen in La Guajira, een grensstad in het noorden van Colombia. In april 2019 begon HI met het verlenen van psychologische bijstand in het transitcentrum van Maicao, aan de grens met Venezuela.

Handicap International en de ngo’s DRC en Pastoral Social (Caritas Colombia) zullen ook nog op andere manieren hulp verlenen, zoals het toedienen van revalidatiezorg aan de meest kwetsbaren (personen met een handicap, ouderen, inheemse volken, etc.) en het aanbieden van technische ondersteuning (opleidingen) in plaatselijke revalidatiecentra. Verder willen we de dialoog tussen de verschillende gemeenschappen versterken door het organiseren van sociale activiteiten onder Colombianen en Venezolanen.

Hulpverlening in Medellín

Handicap International start ook een noodinterventie in de tweede grootste stad van Colombia, Medellín, samen met het stadsbestuur. HI zal er zorg verlenen aan meer dan 1000 Venezolanen. Zij zullen mogen rekenen op psychologische hulp en juridische bijstand, die nodig is om aanspraak te maken op basisbehoeften zoals gezondheidszorg. Onze organisatie zal ook sportieve, culturele en andere activiteiten organiseren om de sociale cohesie en de integratie van de migranten in Medellín te vergemakkelijken.

 

Meer over dit onderwerp

'De geur van lichamen onder het puin hing overal'
© HI / 2025
Noodhulp

'De geur van lichamen onder het puin hing overal'

Drie weken na de zware aardbeving in Myanmar blijft het dodental stijgen. Handicap International biedt hulp aan de getroffen bevolking. 

Zware aardbeving in Myanmar: Handicap International evalueert de situatie
© Sai Aung MAIN / AFP
Noodhulp

Zware aardbeving in Myanmar: Handicap International evalueert de situatie

Op 28 maart werd Myanmar getroffen door een aardbeving met een kracht van 7,7 op de schaal van Richter, zo meldt het Amerikaanse Geologisch Instituut. Handicap International, actief in het land, onderzoekt de omvang van de schade en bereidt zich voor op een mogelijke noodhulpactie.

Irak, een land bezaaid met bommen uit het verleden
© N. Mandalawi / HI
Mijnen en andere wapens Noodhulp

Irak, een land bezaaid met bommen uit het verleden

Roger Eid, het hoofd ontmijningsoperaties van Handicap International Irak, vertelt over de dreiging die ontplofbare oorlogsresten vormen voor de bevolking in een land dat bezaaid is met deze dodelijke overblijfselen van conflicten uit het verleden.