Goto main content

Opnieuw bestaansmiddelen voor Sri Lankaanse slachtoffers van natuurrampen

Noodhulp
Sri Lanka

Door cycloon Roanu in mei 2016 en de overstromingen het jaar voordien, verloren in anderhalf jaar tijd duizenden Sri Lankanen hun bestaansmiddelen. Handicap International hielp hen er weer bovenop.

Hulpverlener van Handicap International spreekt met een Sri Lankaanse vrouw

Door cycloon Roanu in mei 2016 en de overstromingen het jaar voordien, verloren in anderhalf jaar tijd duizenden Sri Lankanen hun bestaansmiddelen. Handicap International hielp hen er weer bovenop.

In november 2015 troffen hevige stortregens het noorden en oosten van Sri Lanka. Ruim een half jaar later raasde de tropische storm Roanu over 22 van de 25 districten in het land. De beide natuurrampen brachten hevige overstromingen en talrijke aardverschuivingen teweeg.

Meer dan 350.000 personen werden door de rampen getroffen. Ze verloren materiële goederen, zagen hun huizen verwoest worden en moesten verhuizen naar tijdelijke onderkomens. Vooral kinderen, vrouwen, bejaarden en personen met een handicap waren zeer vatbaar voor ziekten en leden onder een tekort aan voedsel.

6.500 mensen geholpen

Met de hulp van ECHO, de dienst voor humanitaire hulpverlening van de Europese Commissie [1], kon Handicap International hulp schenken aan 2.000 gezinnen, ofwel 6.500 personen. Onze organisatie gaf hen financiële ondersteuning, waarmee ze voedsel konden kopen of een inkomstengenererende activiteit opstarten.

Handicap International begeleidde ook meer dan 1.000 gezinnen naar de Sri Lankaanse overheid voor ondersteuning bij het verkrijgen van huisvesting en sociale zekerheid.

Aan deze noodhulpinterventie ging ook preventiewerk vooraf waarbij Handicap International, met de steun ven ECHO, de meest kwetsbare personen hielp om zich voor te bereiden op en te beschermen tegen de talrijke natuurrampen in Sri Lanka.

Wil je Handicap International helpen met preventiewerk en zo veel mogelijk mensenlevens sparen bij natuurrampen? Klik dan hier en doe een gift.

[1] In samenwerking met het Ministerie van Buitenlandse Zaken van Luxemburg (MoFa), het Wereldvoedselprogramma en de stad Gent.

Meer over dit onderwerp

Goma: de rust keert terug, de nood blijft groot
© S. Arrivé / HI
Gezondheid Noodhulp Revalidatie

Goma: de rust keert terug, de nood blijft groot

De gevechten zijn gaan liggen in het Oost-Congolese Goma. Het teken voor Handicap International om haar activiteiten te hervatten.

Geweld in Oost-Congolese Goma verergert humanitaire situatie
© E. N'Sapu / HI
Gezondheid Mijnen en andere wapens Noodhulp Revalidatie

Geweld in Oost-Congolese Goma verergert humanitaire situatie

Handicap International biedt revalidatiezorg en psychologische ondersteuning in ziekenhuizen van Goma en bereidt verdeling noodhulpgoederen voor.

Wapens zwijgen in Gaza, maar humanitaire noden blijven enorm Mijnen en andere wapens Noodhulp

Wapens zwijgen in Gaza, maar humanitaire noden blijven enorm

Handicap International focust op bewustmaking over de gevaren van niet-ontplofte explosieven, voorziening van mobiliteitshulpmiddelen en de verdeling van dignity kits.